Essay On Physical Exercise Pdf Essays In English For Class 10th Free Hamlet Character Essays Current Events To Write An Essay About Computer Computer Engineering Career Essay On Neurologist

Wielkie święto wiary młodych

Apel Młodych odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 września w centrum Radomia. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy i „Nieziemskie Granie” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą siostra Julia Dubowska, świadek cudu eucharystycznego w Sokółce i raper ks. Jakub Bartczak. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Forum Młodych, czyli spotkanie liderów z 1/3 parafii w diecezji radomskiej.

Biskup Henryk Tomasik zwracając się do młodych powiedział, że Apel stał się ważnym wydarzeniem duszpasterskim w diecezji. Przypomina, że jest on nie tylko koncertem, ale także modlitewnym spotkaniem. Gromadzi kilka tysięcy młodych, dzięki temu stał się ważnym element duszpasterstwa młodzieży oraz miejscem spotkania młodych i duszpasterzy z różnych miejsc diecezji.

– Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu – podkreślił biskup radomski. Apel rozpocznie się o godzinie 18.00.

W tym roku, po raz pierwszy Apel Młodych poprzedzać będą tzw. „Targi Młodych”, które będą miały miejsce na Placu Corazziego. – Będą one finalnym momentem Forum Młodych, które zgromadzi młodych przedstawicieli parafii diecezji oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych. Mam nadzieję, że spotkanie będzie wielkim świętem młodzieży oraz czasem wspólnej modlitwy i refleksji – napisał do młodych biskup Tomasik.

Forum Młodych rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika. W programie: prezentacja wspólnot, prezentacje 3 parafii o konkretnym zaangażowaniu młodzieży, spotkanie dla księży z udziałem ks. Emila Parafiniuka z Krajowego Biura Organizacji ŚDM – Panama 2019. O 15.00 rozpoczną się Targi Wspólnot na radomskim deptaku, o 16.45 koncert Siewców Lednicy, a o 18.00 Apel Młodych i koncert „Nieziemskie Granie”.