Wielkie święto wiary młodych

Apel Młodych odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 września w centrum Radomia. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy i „Nieziemskie Granie” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą siostra Julia Dubowska, świadek cudu eucharystycznego w Sokółce i raper ks. Jakub Bartczak. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Forum Młodych, czyli spotkanie liderów z 1/3 parafii w diecezji radomskiej.

Biskup Henryk Tomasik zwracając się do młodych powiedział, że Apel stał się ważnym wydarzeniem duszpasterskim w diecezji. Przypomina, że jest on nie tylko koncertem, ale także modlitewnym spotkaniem. Gromadzi kilka tysięcy młodych, dzięki temu stał się ważnym element duszpasterstwa młodzieży oraz miejscem spotkania młodych i duszpasterzy z różnych miejsc diecezji.

– Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu – podkreślił biskup radomski. Apel rozpocznie się o godzinie 18.00.

W tym roku, po raz pierwszy Apel Młodych poprzedzać będą tzw. „Targi Młodych”, które będą miały miejsce na Placu Corazziego. – Będą one finalnym momentem Forum Młodych, które zgromadzi młodych przedstawicieli parafii diecezji oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych. Mam nadzieję, że spotkanie będzie wielkim świętem młodzieży oraz czasem wspólnej modlitwy i refleksji – napisał do młodych biskup Tomasik.

Forum Młodych rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika. W programie: prezentacja wspólnot, prezentacje 3 parafii o konkretnym zaangażowaniu młodzieży, spotkanie dla księży z udziałem ks. Emila Parafiniuka z Krajowego Biura Organizacji ŚDM – Panama 2019. O 15.00 rozpoczną się Targi Wspólnot na radomskim deptaku, o 16.45 koncert Siewców Lednicy, a o 18.00 Apel Młodych i koncert „Nieziemskie Granie”.