Rodzaje i pakiety świadczeń dla pielgrzymów ŚDM 2019 w Panamie

Wszystkie typy pakietów zawierają ubezpieczenie zdrowotne, transport i plecak pielgrzyma.

29 stycznia 2018 r. Lokalny Komitet Organizacyjny (COL) ŚDM Panama 2019 przedstawił trzy podstawowe rodzaje uczestnictwa pielgrzymów objęte pakietami świadczeń. Ich koszt wynosi od 250$ dla tych, którzy wybiorą pełen pakiet przedłużony o dodatkowy dzień, aż do pakietu minimum w cenie 50$.

Zamknięcie systemu rejestracyjnego na stronie internetowej nastąpi 17 stycznia 2019 r.

Kto zapłaci do 31 lipca 2018 r. otrzyma 10% zniżki

Dyrektor ds. Rejestracji i Przyjęcia Pielgrzymów, Eydin Solanilla, dodała, że pielgrzymi, którzy zakończą rejestrację i dokonają całkowitej wpłaty przed 31 lipca 2019 r., otrzymają zniżkę w wysokości 10%. Jednakże system rejestracji oferuje także możliwość dokonania płatności w dwóch ratach – do 30 listopada 2018 r. – bez rabatu. Według dyrektora Solanilli proces rejestracji internetowej zakończy się 17 stycznia 2019 r.

Są trzy podstawowe rodzaje pakietów: pełny, weekendowy oraz Wigilii i Mszy św. na zakończenie

Różne typy pakietów rodzaju „A” umożliwiają zarejestrowanym grupom wybór następujących usług:

  • Zakwaterowanie proste (od poniedziałku 21 do niedzieli 27 stycznia, wyjazd w poniedziałek 28 rano);
  • Wyżywienie (od kolacji w poniedziałek 21 do obiadu w niedzielę, 27 stycznia).

Pielgrzymi mogą także zdecydować się na wariant z dodatkowym dniem, tzn. obejmującym śniadanie i lunch w poniedziałek, 28 stycznia, i pozwalającym opuścić miejsce zakwaterowania w poniedziałek
po południu.

To, czym różnią się między sobą pakiety rodzaju A, to świadczenia zakwaterowania i wyżywienia. Dzięki temu pielgrzymi, którzy nie potrzebują któregoś z tych świadczeń, mogą wybrać odpowiedni dla siebie typ pakietu A. Pakiety ze znakiem plus (+) to te z dodatkowym dniem świadczeń.

 

Pakiety rodzaju „B” obejmują okres od śniadania w piątek 25 stycznia 2019 r. do obiadu w niedzielę 27 stycznia, z możliwością zakwaterowania do poniedziałku 28 stycznia 2019 r. Poszczególne typy pakietów „B” różnią się między sobą obejmowaniem lub nie świadczenia wyżywienia, a także przedłużeniem świadczeń o dodatkowy dzień.

 

Pakiet C ma tylko jeden wariant, ponieważ zawiera jedynie transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma na czas sobotniego czuwania i niedzielnej mszy św.

Wpłat można dokonywać przelewem bankowym lub kartą kredytową

Dyrektor Rejestracji i Przyjęcia Pielgrzymów wyjaśniła, że wszystkie typy pakietów obejmują transport, ubezpieczenie zdrowotne i plecak pielgrzyma. Sekretarz Generalny COL, Victor Chang dodał, że jeśli chodzi o transport, to Lokalny Komitet Organizacyjny zamierza rozpocząć rozmowy z przedstawicielami miejskiego transportu publicznego (autobusy i metro), w celu uzgodnienia warunków, które umożliwią, aby każdy zarejestrowany pielgrzym otrzymał kartę miejską pozwalają na przejazdy transportem publicznym w okresie obejmowanym wybranym przez niego pakietem.

Płatność w dwóch ratach możliwa jest do 30 listopada 2018 r.

Wszyscy zarejestrowani pielgrzymi ŚDM 2019, będą mieli prawo do ubezpieczenia obejmującego:

  • Pomoc medyczną w przypadku choroby lub wypadku
  • Ubezpieczenie podróżne
  • Ochrona 24/7
  • Obsługa w 5 językach: hiszpańskim, angielskim, francuskim, portugalskim i włoskim
  • Zasięg ogólnokrajowy podczas trwania ŚDM Panama 2019