Papież Franciszek otwiera rejestrację na ŚDM 2019 w Panamie

PANAMÁ, 11 luty 2018r. – Ojciec Święty, Papież Franciszek jako pierwszy pielgrzym zapisał się na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie, otwierając tym samym proces rejestracyjny na to wydarzenie.

Po zakończeniu modlitwy Anioł Pański, z balkonu wychodzącego na Plac Świętego Piotra w Watykanie, Ojciec Święty, podając swoje dane, oficjalnie dokonał rejestracji w module rejestracyjnym pielgrzyma.

Papież Franciszek dokonując, w obecności dwójki młodych ludzi, rejestracji za pomocą tebleta, zwrócił się do zebranych: „Rejestracja na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w styczniu 2019 r. jest już otwarta (…) Właśnie zapisałem się jako pielgrzym i zapraszam wszystkich młodych ludzi z całego świata, aby z entuzjazmem i wiarą przeżyli te wydarzenia łaski i braterstwa, przybywając do Panamy oraz uczestnicząc we wspólnotowych spotkaniach”.

Kiedy wiadomość o rejestracji Papieża obiegła Panamę, arcybiskup José Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, powiedział: „Zaraz po przebudzeniu czekała na mnie wielka niespodzianka o zapisach pierwszego pielgrzyma, Papieża Franciszka (…) jesteśmy mile zaskoczeni.”

„Dziękujemy za ten gest Papieża, którego dokonał dzisiaj, kiedy obchodzimy Święto Matki Bożej z Lourdes. Ten kontekst, który podarował nam Ojciec Święty, ukazuje nam Maryję, która niesie przesłanie do wszystkich młodych na świecie, aby się nie lękali”, dodał arcybiskup.

Jak informuje Víctor Chang, Sekretarz Generalny Komitetu Organizacyjnego, zapisy dla pielgrzymów zostaną otwarte zaraz po wykonaniu niezbędnych testów platformy, a więc w poniedziałek 12 lutego o godzinie 8:00 czasu panamskiego.

Szczegółowe instrukcje dotyczące procesu rejestracji można znaleźć w pięciu oficjalnych językach, chociaż należy zauważyć, że narzędzie rejestracji nie zawiera portugalskiego.

Zasady zapisów grup polskich zostały opublikowane w komunikacie dostępnym TUTAJ

 

Źródło:panama2019.pa/tłum: Kasia Boba