Essay On Speech Class 12 Farewell University Of Gastronomic Sciences Scholarship Essay Essays On Controversial Topics Esl Expository Essay Editing Service Online Crooks Essay Question Is The Essay Written In Paragraph Format Indented

Ks. Mariusz Wilk gościem Bilansu Dnia

Czas najwyższy spytać młodych, czego oczekują od Kościoła – powiedział ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom. W najbliższą sobotę w Radomiu odbędzie się Apel Młodych. Spotkanie to poprzedzi Forum Młodych z udziałem ok. 200 osób z 1/3 parafii diecezji radomskiej. Tego typu spotkanie odbędzie sie po raz pierwszy w diecezji radomskiej.

Jednym z celów Forum Młodych będzie większe zaangażowanie młodzieży w duszpasterstwo parafialne. Okazuje się, że wielu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nie było związanych z grupami formacyjnymi w parafiach i nadal chce aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Miejscem spotkania będą budynki kongregacji księży filipinów w Radomiu.

– Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń między młodymi. Nie chcemy tworzyć nowych grup dla młodych, ale pokazać bogactwo wspólnot w diecezji – powiedział ks. Mariusz Wilk, który był gościem Bilnasu Dnia.

W programie Forum będą prezentacje poszczególnych parafii oraz warsztaty. Gościem specjalnym będzie ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM – Panama 2019.

Z księdzem Mariuszem Wilkiem rozmawiał Radosław Mizera: