Ks. Mariusz Wilk gościem Bilansu Dnia

Czas najwyższy spytać młodych, czego oczekują od Kościoła – powiedział ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom. W najbliższą sobotę w Radomiu odbędzie się Apel Młodych. Spotkanie to poprzedzi Forum Młodych z udziałem ok. 200 osób z 1/3 parafii diecezji radomskiej. Tego typu spotkanie odbędzie sie po raz pierwszy w diecezji radomskiej.

Jednym z celów Forum Młodych będzie większe zaangażowanie młodzieży w duszpasterstwo parafialne. Okazuje się, że wielu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nie było związanych z grupami formacyjnymi w parafiach i nadal chce aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Miejscem spotkania będą budynki kongregacji księży filipinów w Radomiu.

– Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń między młodymi. Nie chcemy tworzyć nowych grup dla młodych, ale pokazać bogactwo wspólnot w diecezji – powiedział ks. Mariusz Wilk, który był gościem Bilnasu Dnia.

W programie Forum będą prezentacje poszczególnych parafii oraz warsztaty. Gościem specjalnym będzie ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM – Panama 2019.

Z księdzem Mariuszem Wilkiem rozmawiał Radosław Mizera: