Apel Młodych 2018

Modlitwa, świadectwa i wspaniały koncert. Apel Młodych to jedyne tego rodzaju wydarzenie w diecezji radomskiej. W tym roku odbędzie się już po raz 8.

Apel Młodych odbędzie się na ul. Żeromskiego 15 września. Główną jego część stanowi koncert Nieziemskie Granie, które prowadzi zespół Młodzi z Winkiem z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowego chóru. Gościem specjalnym tegorocznego Apelu będzie mim Ireneusz Krosny. Po specjalnie przygotowanym występie podzieli się on z młodymi swoim świadectwem.

W tym roku Apel poprzedzi koncert znanych raperów z formacji Wyrwani z Niewoli. Na zakończenie Nieziemskiego Grania będzie mieć miejsce najbardziej zapadające w pamięć wydarzenie – adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez kilkadziesiąt minut tysiące młodych ludzi będzie modlić się w ciszy w samym centrum miasta.

Wrześniowy Apel Młodych będzie też przygotowaniem do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które w 2019 roku odbędą się w Panamie. Z diecezji radomskiej na ŚDM wybiera się 80-osobowa grupa młodych ludzi wraz z Biskupami.

Organizatorami Apelu są Duszpasterstwo Młodzieży i Fundacja Młodzi Radom.