Apel Młodych 2018 – Bóg, który jest

Modlitwa, świadectwa i wspaniały koncert. Apel Młodych to jedyne tego rodzaju wydarzenie w diecezji radomskiej. W tym roku odbędzie się już po raz 8. Będzie mu przyświecać hasło „Bóg, który jest”.

Apel Młodych odbędzie się na ul. Żeromskiego 15 września. Główną jego część stanowi koncert Nieziemskie Granie, które prowadzi zespół Młodzi z Winkiem z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowego chóru. Gościem specjalnym tegorocznego Apelu będzie mim Ireneusz Krosny. Po specjalnie przygotowanym występie podzieli się on z młodymi swoim świadectwem.

W tym roku Apel poprzedzi koncert znanych raperów z formacji Wyrwani z Niewoli. Na zakończenie Nieziemskiego Grania będzie mieć miejsce najbardziej zapadające w pamięć wydarzenie – adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez kilkadziesiąt minut tysiące młodych ludzi będzie modlić się w ciszy w samym centrum miasta.

Wrześniowy Apel Młodych będzie też przygotowaniem do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które w 2019 roku odbędą się w Panamie. Z diecezji radomskiej na ŚDM wybiera się 80-osobowa grupa młodych ludzi wraz z Biskupami.

Organizatorami Apelu są Duszpasterstwo Młodzieży i Fundacja Młodzi Radom.