Will Ferrell New Orleans Introductions To Essays Essay On Biodegradable And Non Definition Essay About Bus Thesis Statement For A Cell Phone Essay Satyamev Jayate Season 3 Episode Topic Essay

Apel Młodych 2019 już za nami

Ostatni jednocyfrowy czyli 9. Apel Młodych przeszedł do historii. 14 września 2019 r. na Placu przy Urzędzie Miejskim niemal 3 tysiące młodych ludzi z całej diecezji modliło się śpiewem na koncercie „Nieziemskie Granie” oraz w czasie adoracji i uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Jezus żyje”, zaczerpniętym z tegorocznej adhortacji papieskiej.

W tym roku Apelowi towarzyszyły dwa wydarzenia poprzedzające. W Łaźni spotkaliśmy się z Jaśkiem Melą, tegorocznym gościem specjalnym Apelu. Rozmowę zatytułowaną „Jak żyć na 100%?” poprowadził aktor Karol Górski. Jasiek odpowiadał na spotkaniu na kilka pytań o wybór życiowej drogi, szukanie pomysłu na siebie. Wspominał o swoich życiowych doświadczeniach – wypadku, w wyniku którego musiał przejść amputację nogi i ręki oraz pożarze domu i śmierci jego brata. Jak przyznał dziś jest świadom, że wszystkie te wydarzenia miały w jego życiu swój sens. – Choć przechodzi mi to z trudem przez gardło, dziś mogę powiedzieć, że jestem Panu Bogu wdzięczny za te wszystkie doświadczenia – powiedział w czasie spotkania Mela.

Również w czasie Apelu Jasiek wrócił do historii swojego życia, jednak w nieco innym kontekście. W świadectwie, którym dzielił się ze słuchaczami, wiele razy zwracał uwagę na to, jak w jego codziennych zmaganiach obecny był Pan Bóg.

Tuż przed Apelem na scenie wystąpił zespół Prosto z Mostu. Raperzy z PZM zachęcali do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego oraz Matki Bożej, porwali też publiczność zaproszeniem do deklaracji wyrażonej słowami „Chcę być święty”.

Tegoroczny Apelowy koncert poprowadzili Olga Nawara i Karol Górski. Zaraz po godzinie 18 na scenie powitaliśmy Zespół Nieziemskiego Grania, który w tym roku tworzyło ponad 20 osób. W ich repertuarze nie zabrakło znanych nam hitów np. „Na zawsze Bóg jest wierny” czy „Nie mądrość świata tego” zespołu niemaGOtu. W tym roku po raz pierwszy zaśpiewaliśmy na koniec Apelu „Późno już”. Zespołowi towarzyszyli znakomici soliści.

W czasie Apelu mieliśmy także okazję posłuchać świadectwa Wiktorii i Przemka, którzy w tym roku uczestniczyli w ŚDM w Panamie. Tuż po nich na scenie pojawił się zespół „Jak Najbardziej”, który wprowadził nas w adorację Pana Jezusa.

Adoracja tradycyjnie była punktem kulminacyjnym Apelu. Modliliśmy się wspólnie uwielbiając Boga za wszystko, co nam dał, za to, że nas stworzył i że wie, co jest dla nas najlepsze. W modlitwie prowadzonej przez bpa Henryka Tomasika, ordynariusza naszej diecezji, łączyliśmy się także duchowo z odbywającą się tego samego dnia akcją modlitewną „Polska pod krzyżem”.

Apel zakończył się krótką, ale pełną energii modlitwą uwielbienia. Mimo wrześniowego chłodu przed sceną panowała gorąca atmosfera. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Apelu Młodych. Jubileuszowe, 10. spotkanie, odbędzie się 12 września 2020 roku.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia.