Relective Essay Informative Essay On A Career Sample Of A Reflective Essay On Monsters Bakterien Als Krankheitserreger Beispiel Essay 9 11 Essay Conclusion Words Necessity Is The Mother Of Invention Essay Wikipedia English

Apel Młodych 2019 już za nami

Ostatni jednocyfrowy czyli 9. Apel Młodych przeszedł do historii. 14 września 2019 r. na Placu przy Urzędzie Miejskim niemal 3 tysiące młodych ludzi z całej diecezji modliło się śpiewem na koncercie „Nieziemskie Granie” oraz w czasie adoracji i uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Jezus żyje”, zaczerpniętym z tegorocznej adhortacji papieskiej.

W tym roku Apelowi towarzyszyły dwa wydarzenia poprzedzające. W Łaźni spotkaliśmy się z Jaśkiem Melą, tegorocznym gościem specjalnym Apelu. Rozmowę zatytułowaną „Jak żyć na 100%?” poprowadził aktor Karol Górski. Jasiek odpowiadał na spotkaniu na kilka pytań o wybór życiowej drogi, szukanie pomysłu na siebie. Wspominał o swoich życiowych doświadczeniach – wypadku, w wyniku którego musiał przejść amputację nogi i ręki oraz pożarze domu i śmierci jego brata. Jak przyznał dziś jest świadom, że wszystkie te wydarzenia miały w jego życiu swój sens. – Choć przechodzi mi to z trudem przez gardło, dziś mogę powiedzieć, że jestem Panu Bogu wdzięczny za te wszystkie doświadczenia – powiedział w czasie spotkania Mela.

Również w czasie Apelu Jasiek wrócił do historii swojego życia, jednak w nieco innym kontekście. W świadectwie, którym dzielił się ze słuchaczami, wiele razy zwracał uwagę na to, jak w jego codziennych zmaganiach obecny był Pan Bóg.

Tuż przed Apelem na scenie wystąpił zespół Prosto z Mostu. Raperzy z PZM zachęcali do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego oraz Matki Bożej, porwali też publiczność zaproszeniem do deklaracji wyrażonej słowami „Chcę być święty”.

Tegoroczny Apelowy koncert poprowadzili Olga Nawara i Karol Górski. Zaraz po godzinie 18 na scenie powitaliśmy Zespół Nieziemskiego Grania, który w tym roku tworzyło ponad 20 osób. W ich repertuarze nie zabrakło znanych nam hitów np. „Na zawsze Bóg jest wierny” czy „Nie mądrość świata tego” zespołu niemaGOtu. W tym roku po raz pierwszy zaśpiewaliśmy na koniec Apelu „Późno już”. Zespołowi towarzyszyli znakomici soliści.

W czasie Apelu mieliśmy także okazję posłuchać świadectwa Wiktorii i Przemka, którzy w tym roku uczestniczyli w ŚDM w Panamie. Tuż po nich na scenie pojawił się zespół „Jak Najbardziej”, który wprowadził nas w adorację Pana Jezusa.

Adoracja tradycyjnie była punktem kulminacyjnym Apelu. Modliliśmy się wspólnie uwielbiając Boga za wszystko, co nam dał, za to, że nas stworzył i że wie, co jest dla nas najlepsze. W modlitwie prowadzonej przez bpa Henryka Tomasika, ordynariusza naszej diecezji, łączyliśmy się także duchowo z odbywającą się tego samego dnia akcją modlitewną „Polska pod krzyżem”.

Apel zakończył się krótką, ale pełną energii modlitwą uwielbienia. Mimo wrześniowego chłodu przed sceną panowała gorąca atmosfera. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Apelu Młodych. Jubileuszowe, 10. spotkanie, odbędzie się 12 września 2020 roku.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia.