Apel Młodych 2018

Tegoroczny Apel Młodych przeszedł do historii. 15 września na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim zebrało się ponad 5 tys. osób.

Wspólna radość, zabawa, taniec i dużo dobrej muzyki, a przede wszystkim moc modlitwy. Tymi słowami można najlepiej określić rokroczne spotkanie młodych w naszej diecezji. Z roku na rok Apel Młodych przyciąga nowe osoby.

15 września nasze spotkanie rozpoczął występ dzieci ze Skarżyska Kamiennej. Zaśpiewały one dla nas znaną piosenkę Małego TGD „Góry do góry”. Potem na scenie pojawił się tradycyjnie wyczekiwany chór Nieziemskiego Grania oraz zespół Młodzi z Winkiem. W tym roku ks. Bartłomiej Wink przygotował z kilkudziesięcioosobowym chórem niemal 20 utworów, którymi uwielbialiśmy Pana Boga.


ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z APELU MŁODYCH 2018!


W czasie koncertu z chórem wystąpił zespół Guzowianki. Gościem specjalnym tegorocznego Apelu był Ireneusz Krosny, który zaprezentował krótki program artystyczny i podzielił się z nami swoim świadectwem.

Wzięliśmy także udział w modlitewnej sztafecie za Synod biskupów o młodzieży, który 3 października rozpocznie się w Watykanie.

Kulminacyjnym momentem Apelu była oczywiście adoracja Pana Jezusa. W modlitwie poprowadził nas bp Henryk Tomasik.

Na następny Apel Młodych zapraszamy 14 września 2019!